Gjyshja më e re e estradës - zonja Remzie Osmani

  • 16 mars 2020 - 20:00
Gjyshja më e re e estradës - zonja Remzie Osmani

Sot më shumë se kurrë, këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani ka arsye për të qenë e lumtur, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Ajo sot zyrtarisht ka marrë epitetin e gjyshës më të re në estradë, pasi reja e saj Gëzime Krasniqi, është bërë nënë për herë të parë, duke sjellë në jetë një vajzë që e kanë pagëzuar Emma.

Gëzimja dhe bashkëshorti i saj, Hami, ndodhen në Amerikë, atje ku edhe ka lindur vajza.

Lajmin e mirë e ka bëtë të ditur Hammi, derisa ka shkruar:
“Emma Hamzaj 15.03.2020

Te uroj shendet dhe jete te gjate qika babit .” Faleminderit Zotit.

Image


(Kosova Sot Online)