Aktori pagoi 9 mijë euro për testet e koronavirusit por nuk mori rezultatet

  • 24 mars 2020 - 15:41
Aktori pagoi 9 mijë euro për testet e koronavirusit por nuk mori rezultatet

Aktori i serialit ‘Walking dead’ është ankuar në Qeverinë e Amerikës.

Daniel Newman për shumë kënd i njohur për rolin e tij në ‘Walking dead’ ka rrëfyer së fundmi një histori të pazakontë deri më tani.

Aktori ishte në një udhëtim në Australi ku pas takimeve që kishte me persona të sëmurë filloi të zhvillohen disa simptoma tek ai që e bënë të dyshoj për një infektim nga koronavirusi.

Pas kthimit në Shtetet e Bashkuara ai dëgjoi lajmin se njëri nga njerëzit që takoi kishte rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit.

Newman vazhdoi: “Kam kaluar tërë ditën duke thirrur çdo kujdes urgjent dhe spital askush nuk më ka bërë teste! Më në fund gjeta një urgjencë që më tregoi simptomat që kisha përputheshin me ato të koronavirusit më ftuan të bëjë testet.

Pasi u testua, aktori tha se Qeveria kishte ndaluar finalizimin e testeve të tij pasi ai po përjetonte vetëm ‘simptoma të vogla’.

Aktori tha se mua mu bën testet më shumë se 9 mijë dollarë dhe nuk morra rezultatet, kjo për shkak se Qeveria kanë marrë vendim për testimin e personave që udhëtojnë nga Kina dhe Italia, po ashtu edhe të njerëzve të moshuar.

(Kosova Sot Online)