Adem Ramadani&Ramadan Krasniqi gati për duetin 'Ilahi për Pejgamerin'

  • 09 prill 2020 - 20:27
Adem Ramadani&Ramadan Krasniqi gati për duetin 'Ilahi për Pejgamerin'

Dy prej zërave më  unik të trojeve shqiptare: Adem Ramadani dhe Ramadan Krasniqi, shumë shpejt pritet ta publikojnë ilahinë kushtuar Pejgamerit Alejhi Selam, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Lajmi e ka konfirmuar i mirënjohuri Adem Ramadani, gjersa ka shkruar: Me lejen e Zotit së shpejti s’bashku me këngëtarin e madh Ramadan Krasniqi do t’ju sjellim një #ILAHI kushtuar Pejgamberit s.a.v.s.

Kjo ilahi po pritet me padurim nga besimtarët myslimanë shqiptarë nga mbarë trevat.

(Kosova Sot Online)