Këngëtarja shqiptare në zi: Sot më shkoj drita e syve pas një lufte të gjatë me vite

  • 21 maj 2020 - 12:07
Këngëtarja shqiptare në zi: Sot më shkoj drita e syve pas një lufte të gjatë me vite

Për këngëtaren e njohur Albana Azizi, sot është ditë zie, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Përmes një postimi në llogarinë e saj sociale, këngëtarja i ka njoftuar familjarët dhe miqtë e saj se i ka ndërruar jetë Nëna: Sot më shkoj drita e syve pas një lufte të gjatë me vite...

Ky është postimi i plotë pa ndërhyrjen e redaksisë:

Sot më shkoj drita e syve pas një lufte të gjatë me vite

Nuk ka fjal qe ty te pershkruan Mami...
Nuk te kam pas vetem Nene te mrekullueshme por edhe Shoqe qe me ka percjell dhe mbeshtet ne qdo hap te jetes. Ti oj e shtrejta ime Nene je ber tani Engjulli yn mbrojtes dhe e di qe po na shikon nga larg.
Pusho e qet ne Xhehnet ku lulet me te bukura lulzojn. Te duam pa fund MAMI.

Image

(Kosova Sot Online)