Tayna fansja më e madhe e Mbretëreshës së muzikës Adelina Ismaili

  • 27 maj 2020 - 11:49
Tayna fansja më e madhe e Mbretëreshës së muzikës Adelina Ismaili

Tash e mëse tri dekada në skenë, muzika, stili dhe kreativiteti i Mbretëreshës së muzikës shqipe Adelina Ismaili, kanë qenë inspirim për gjenerata të tëra, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Këtë e dëshmojnë edhe këngëtaret shqiptare më in të momentit në trojet shqiptare, të cilat më ëndje e dëgjojnë muzikën e Adelines.

Image

Derisa ishte duke udhëtuar me veturë, rep artistja e njohur Tayna ka postuar një video duke e kënduar hitin "Shko n'Rrs, derisa të njejtën Adelina e ka shpërndarë, gjersa ka shkruar: "Dale kadale, ec ta ha loqken Tayna...


(Kosova Sot Online)