Vesa Luma&Big Basta urojnë djalin për ditëlindje: Arritja më e madhe dhe arsyeja e jetës

  • 29 maj 2020 - 12:18
Vesa Luma&Big Basta urojnë djalin për ditëlindje: Arritja më e madhe dhe arsyeja e jetës

Dita e Premte për çiftin e njohur Vesa Luma&Big Basta, është ditë feste, pasi djali i tyre Liani feston ditëlindjen, andaj ata e kanë uruar të birin me fjalët më të ëmbëla, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Për Vesën lindja e djalit është momenti më i veçantë në jetë...

“Momenti më i madh në jetë! Arritja më e madhe dhe arsyeja e jetës”, ka shkruar këngëtarja.

Image

Derisa Big Bastes viti 2016 ia ka ndryshuar jetën...

“Si sot, date 29 maj 2016 ndodhi mrekullia me e madhe ne jeten time, erdhe ne jete ti. Nuk do e harroj kurre ate te qaren tende te holle dhe kur degjove zerin tim pushove. Kur te lava per here te pare sapo linde dhe te mbajta ne krahe. Ti qe me embelsine tende me fal cdo grimce jete dhe me ben me te forte per te sakrifikuar gjithcka vetem per ty. Ti qe dashuron plot pafajesi, nje zemer e bute qe sa here ti degjoj rrahjet kur ta vendos koken ne gjoks, me mbush me fryme dhe gjak. Te uron babi cdo te mire ne kete bote! Qofsh i lumtur e i shendetshem edhe per 1000 vite te tjera! @vesaluma te falenderoj qe ma bere kete mrekulli! Te dua pafundesisht, aq sa yje ka ne univers!”, shkroi Big Basta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Si sot, date 29 maj 2016 ndodhi mrekullia me e madhe ne jeten time, erdhe ne jete ti. Nuk do e harroj kurre ate te qaren tende te holle dhe kur degjove zerin tim pushove. Kur te lava per here te pare sapo linde dhe te mbajta ne krahe. Ti qe me embelsine tende me fal cdo grimce jete dhe me ben me te forte per te sakrifikuar gjithcka vetem per ty. Ti qe dashuron plot pafajesi, nje zemer e bute qe sa here ti degjoj rrahjet kur ta vendos koken ne gjoks, me mbush me fryme dhe gjak. Te uron babi cdo te mire ne kete bote! Qofsh i lumtur e i shendetshem edhe per 1000 vite te tjera! @vesaluma te falenderoj qe ma bere kete mrekulli! Te dua pafundesisht, aq sa yje ka ne univers! ë

A post shared by HipHop producer, Lyric Writer (@bigbastaofficial) on

(Kosova Sot Online)