Vdes këngëtari i njohur shqiptar i cili njihet për shumë hite

  • 31 maj 2020 - 11:40
Vdes këngëtari i njohur shqiptar i cili njihet për shumë hite

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula.

Ai mbylli sytë pas një beteje me një sëmundje të rëndë, sprovë që nuk e kaloi dot.

Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”.

Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza.

Image


(Kosova Sot Online)