Përballë bukurisë dhe talentit të saj edhe yjet e Hollywoodit do të dorëzoheshin

  • A.P /
  • 09 korrik 2020 - 08:49
Përballë bukurisë dhe talentit të saj edhe yjet e Hollywoodit do të dorëzoheshin

Vitet mund të kalojnë, por ngjarjet që kanë ndodhur ndër vite në  muzikën shqipe askush s'mund t'i ndryshojë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Nga viti 1986 kur në "Akordet e Kosovës" spikati me këngën "Ne jemi bukuria e atdheut" e deri sot në vitin 2020 kur kënga e fundit e saj e lansuar ishte "Amaneti" - ikona e muzikës shqipe Adelina Ismaili vazhdon të jetë këngëtarja shqiptare më e popullarizuar në trojet shqipfolëse.

Image

Së fundmi diva e muzikës shqipe ka realizuar disa fotografi ku i ka lënë të gjithë pa fjalë me paraqitjen e saj, saqë lirshëm mund të themi se përballë bukurisë dhe talentit të saj edhe yjet e Hollywoodit do të dorëzoheshin.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dy fjalë: Andërr Atelier ë@anderratelie @anderrateliehair

A post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel) on

(Kosova Sot Online)