Kënga e triumfit 'Eja këtu' nga autori i Shqipeve të Uskanës - interpretojnë: Kastriot Tusha&Besiana Mehmedi

  • A.P /
  • 12 korrik 2020 - 12:12
Kënga e triumfit 'Eja këtu' nga autori i Shqipeve të Uskanës - interpretojnë: Kastriot Tusha&Besiana Mehmedi

Kënga “Eja këtu” dedikim për 20 vite sakrificë e përpjekje të liderit Ali Ahmeti vjen nga tenori i njohur Kastriot Tusha i cili shoqërohet nga mezosopranoja Besiana Mehmedi, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Teksti dhe melodia janë teë bazuara mbi veprimtarinë 20 vjecare të BDI - së dhe i dedikohet figurës markante të liderit Ali Ahmetit i cili është figura qëndrore dhe protagonisti kryesor i politikbërjes për dy dekada dhe proceseve më të rëndësishme kombëtare për pothuajse një gjysëm shekulli. "Eja këtu" është thirrja për bashkim dhe realizim të triumfeve të reja në dekadën e re!

Image

(Kosova Sot Online)