Gruaja e John Travolta, Kelly Preston humbë luftën me kancerin

  • A.P /
  • 13 korrik 2020 - 09:26
Gruaja e John Travolta, Kelly Preston humbë luftën me kancerin

Aktorja e njohur dhe gruaja e John Travolta, Kelly Preston, ka ndërruar jetë.

Në moshën 57 vjeçare, pas një lufte me kancerin, gruaja e John Travolta, Kelly, është ndarë nga jeta.

Lajmin e ka konfirmuar edhe vet Travolta, i cili përmes ‘Instagram’ ka shkruar: “Ajo luftoi guximshëm, me dashurinë dhe mbështetjen e shumë njerëzve”.

Kelly Preston njihet për rolet e saj në ‘Twins’ dhe ‘Jerry Maguire’.

Vdekja e saj (e diel 12 korrik) vjen pas dy viteve luftë me kancerin.

Image

(Kosova Sot Online)