Detaje të reja nga vdekja tragjike e aktores së njohur, që e shpëtoj djalin e saj, por vet u mbyt në ujë

  • G.G /
  • 12 shtator 2020 - 13:50
Detaje të reja nga vdekja tragjike e aktores së njohur, që e shpëtoj djalin e saj, por vet u mbyt në ujë

Kanë kaluar dy muaj nga vdekja tragjike e Naya Rivera dhe tani zyra e Provuesit Mjekësor të Qarkut Ventura ka lëshuar raportin e plotë të autopsisë së aktores së ndjerë.

Ish- ylli i Glee vdiq më 8 korrik pasi shkoi me varkë në Liqenin Piru me djalin e saj katër vjeçar Josey . Ajo dhe djali i saj shkuan për të notuar dhe se ajo e ndihmoi atë të mbërrijë në anije, por ajo kurrë nuk u kthye më. Naya u konfirmua e vdekur më 13 korrik në moshën 33 vjeç pasi trupi i saj u zbulua në liqen, transmeton Indeksonline.

Tani, autoritetet kanë sjellur më shumë detaje se çfarë ndodhi në të vërtetë ditën që Naya vdiq.

People raportojnë se Josey u tha hetuesve se ai dhe Naya numëruan “1, 2, 3” dhe më pas u hodhën nga anija në liqen. Pasi u futën në ujë, Josey thotë se nëna e tij i tha që të kthehej në anije.

“Ajo e ndihmoi atë të mbërrijë në anije dhe pastaj ai dëgjoi [ Naya ] të bërtiste ‘ndihmë’. Ajo më pas u zhduk në ujë, ”thuhej në raport.

Raporti gjithashtu jep një pasqyrë të shëndetit të Naya dhe mënyrën se si ajo kishte një histori marramendjeje “që do të përkeqësohej kur ajo ishte në ujë”.

Raporti thotë se ajo do të kishte marramendje deri në të vjella, por ajo mësoi të kontrollojë simptomat me antihistaminë.”

Naya thuhet se ishte në gjendje të mirë shëndetësore para vdekjes së saj dhe ajo “konsiderohej të ishte një notare e mirë”. Shkaku i saj i vdekjes është mbytja dhe u cilësua si një aksident.

Raporti hetimor thotë se,  në çantën e saj u gjet telefoni celular i Naya , shiringa me një substancë lëngu rozë, kartë identifikim dhe një fletë recetë e mbushur për amfetaminën. Tre kanaçe. Njëra nga kanaçet ishte bosh, njëra ishte e hapur dhe ishte rreth 3⁄4 e mbushur, dhe njëra ishte e pahapur. Kishte një çantë me artikuj ushqimorë në një stol afër stafit të anijes”.

(Kosova Sot Online)