Leonora: Se lirinë nuk e fituam vetë, na e sollën ata! Me ty përjetësisht UÇK

  • A.P /
  • 25 shtator 2020 - 18:37
Leonora: Se lirinë nuk e fituam vetë, na e sollën ata! Me ty përjetësisht UÇK

Pasi EULEX-i ka arrestuar kryetarin dhe nënkryetarin e OVL-UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn, ka pasur reagime nga individë e organizata brenda vendit, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Këngëtarja Leonora Jakupi ka mbrojtur luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke postuar emblemen e UÇK-së, derisa ka shkruar:

Ndërsa në një postim tjetër shkruan “..Se lirën nuk e fituam vet, na e sollën Ata! Me ty përjetësisht UÇK”.

Image

(Kosova Sot Online)