Pjesë e top-listave më të njohura! Ju njohim me këngëtarin shqiptar që po korr sukses në Turqi

  • E.K /
  • 21 shtator 2021 - 16:59
Pjesë e top-listave më të njohura! Ju njohim me këngëtarin shqiptar që po korr sukses në Turqi

24-vjeçari shqiptar, Albin Hasani po korr mjaft sukses në Turqi pasi projektet e tij muzikore janë renditur në top listat muzikore.
Nëpërmjet një lidhje virtuale me Skype ai ka folur për emisionin “ABC e Mëngjesit” ku dhe ka treguar se ishte shumë e vështirë që të promovohej në tregun muzikor vendas.

Ndër të tjera ai ka zbulur se ka shkuar në Turqi në vitin 2008 me prindërit e tij, të cilët janë diplomatë.

“Ishte shumë e vështirë për mua që ta gjeja veten në top listat turke pasi siç çdo i huaj dhe mua nuk më njihnin.

Puna që bëjnë prindërit e mi ka bërë që të shkoj në Turqi. Mami dhe babi im janë diplomatë dhe ne kemi ardhur që në vitin 2008 dhe jetojmë këtu”, u shpreh ai.

Albini ka treguar po ashtu se ai është dhe teksshkrues i këngëve të veta, të cilat siç thekson ai nuk janë romancë ashtu si janë në përgjithësi hitet që gjenden në treg.

“Unë mundohem që tekstet e këngëve të mos i bëj romancë pasi i shkruaj vetë. E para në Apple Music dhe Top Chart 2020 në Turqi nuk kemi shumë të ardhura nga klikimet krahasuar me ato që fitohen në Europë dhe Amerikë”, është shprehur ai.

(Kosova Sot Online)