Google prezanton telefonin e ri

  • A.P /
  • 05 October 2023 - 19:42
Google prezanton telefonin e ri

Kompania ka publikuar, pas pritjes së gjatë, telefonin inteligjent Pixel 8 dhe një orë të re, me teknologjinë e inteligjencës artificiale të integruar në to.

Ekspertët parashikojnë që Pixel 8, të sfidojë hapur e të kërcënojë shitjet e iPhone në të gjithë botën dhe është dizenjuar enkas për të treguar sesi produktet Andriod, mund të tejkalojnë limitet e teknologjisë.

Telefonat PIXEL janë vërtetë popullorë, sidomos për ata që janë të apasionuar pas fotografive apo edhe për konsumatorët që janë fanatikë të telefonave të modifikuar, siç është ky smartphone i Google. Inteligjenca Artificiale në telefon, siç Google njofton, do të ndihmojë së pari me fotografikë, do të përmbledhë në një të vetme çdo faqe internet të hapur dhe do të bllokojë automatikisht thirrjet e padëshiruara.

Pixel 8 Pro, mat automatikisht edhe temperaturën e trupit të përdoruesit. Telefoni Pixel 8 ka një çmim fillestar prej 699$ ndërsa Pixel 8, nis nga 999$. Ndërsa orët inteligjente të Google nisin nga 349$.

(Kosova Sot Online)