Shëndetësia - Kosova Sot
Shëndetësia
Shëndetësia

Pesë ushqime të shëndetshme dhe me pak kalori që duhet përfshirë në menynë tuaj

Përfundimisht duhet t'i përfshini këto ushqime të shëndetshme dhe me pak kalori nëse qëllimi juaj është të humbni në peshë    Kjo perime e gjelbër karakterizohet nga shija pikante. Është e pasur me fibra, kalium dhe vitamina A, C dhe K. Përmban vetëm katër kalori për një gotë. Është perime që redukton dhjamin dhe kontrollon nivelin e kolesterolit.    Një ushqim tjetër i...

Shëndetësia

Dieta më e shpejtë e të gjitha kohëve, 15 kg më pak brenda natës

 Zgjidhjet e shpejta për humbjen në peshë dhe shkrirjen e shtresave dhjamore,...

Shëndetësia

Shtojani mjaltit këtë erëz, kjo përzierje natyrale shëron shumë sëmundje dhe ju dobëson

Mjalti ka efekt të fuqishëm kur kombinohet me bimë të ndryshme natyrale dhe...

Shëndetësia

Luleradhiqja pastron mëlçinë, zorrët dhe veshkat

L uleradhiqja dallon nga të gjitha bimët e tjera për nga përbërja unike...

Shëndetësia

Çaj nga farat e shalqirit -pija më efikase për pastrimin e veshkave

F arat e shalqirit zakonisht përfundojnë në mbeturina. Janë një numër...

Shëndetësia

Harrojeni 'fast food'-in, këto ushqime janë më të shëndetshme dhe shpejt e mposhtni urinë

Përsëri jeni nisur nga shtëpia pa kafjall? Edhe një ditë në punë...

Shëndetësia

Shtypeni që sonte këtë pikë në stomak: Nëse ju mundon kapsllëku, në mëngjes problemi zhduket

Arsyet e kapsllëkut janë konsumimi joadekuat i lëngjeve ose dehidrimi, sasia jo e...

Shëndetësia

Ndaloni me pijet e gazuara, janë vdekjeprurëse

Nëse jeni adhurues i pijeve të gazuara dhe pijeve të ëmbla duhet të jeni...

më të lexuarat

1.

Tri simptomat e para...

6 orë e 58 minuta më parë
2.

Pastroni helmet e gr...

20 orë e 51 minuta më parë
3.

Shtypja e lartë e g...

1 orë e 59 minuta më parë
4.

Uji magjik për shkr...

2 orë e 31 minuta më parë
5.

Pastroni mëlçinë,...

20 orë e 50 minuta më parë

instagram

Më shumë