Reçeta - Kosova Sot
Reçeta
Reçeta

Reçeta e Cekës: Mish i bardhë pule me mustardë

Përbërësit:  6 fileta pule, 2 thelpinj hudhre, 1 lugë mustardë, 2 dcl verë të bardhë, gjalpë ose vaj, kripë, piper. Filetat fërkohen nga të gjitha nanët me hudhër të shtypur, mnkripë, dhe rozmarinë. Skuqen në mnyndyrë të nxehtë nga të dyja mnanët. Largohen nga yndyra, në të cilën hidhet 1 lugë mustardë, npërzihet gjersa të tretet, pastaj nmhidhen verë dhe piper. Filetat mkthehen...

Reçeta

Receta e Cekës - Paragjellë Franceze

Mishi dhe perimet zihen me vegetë ose kripë, kullohen dhe priten në katrorë...

Reçeta

Reçeta e Cekës: Mazë e pjekur

PËRBËRËSIT: • 1 litër qumësht, • 1/4 kg miell...

Reçeta

Reçeta e Cekës: Gurabije lule

Përbërësit: • 3 vezë, • 3 filxhanë të kafës vaj,...

Reçeta

Receta e Cekës: Roladë me spinaq

PËRBËRËSIT: • 2 gota qumësht, • 1 filxhan të kafës vaj...

Reçeta

Receta e Cekës: Petë me mish dhe me djathë

PËRBËRËSIT: 800 gr petë për pite, 5 vezë, 750 gr djathë...

Reçeta

Reçeta e Cekës: Selino e mbushur

PËRBËRËSIT: 8 rrënjë selinoje me formë të rrumbullakët...

Reçeta

Receta e Cekës - Ëmbëlsirë me susam

PËRBËRËSIT: 500 gr susam, 500 gr llokum, 200 gr zhele bonbone. Në...

më të lexuarat

1.

Reçeta e Cekës: Kr...

1 orë e 49 minuta më parë
2.

Receta e Cekës - Ë...

15 orë e 30 minuta më parë
3.

Receta e Cekës: Rol...

16 orë e 10 minuta më parë
4.

Receta e Cekës: Pet...

1 orë e 48 minuta më parë
5.

Reçeta e Cekës: Gu...

2 orë e 14 minuta më parë

instagram

Më shumë