Kosova Sot

Greva e punëtorëve shëndetësorë, reagon Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë ka shprehur qëndrimin e saj...

Haradinaj flet nga Brukseli, tregon se kur do ta heq taksën ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është paraqitur para...

E konfirmon Tribunali: Hashim Thaçi po hetohet nga Gjykata Speciale

Tribunali komenton shkrimet se Thaçi do të ftohet në...

Mogherini jep shpresë: Çështja e vizave për Kosovën po shqyrtohet

Këshilli për Stabilizim dhe Asociim mes BE-së dhe Kosovës...

Panik në spitalin e traumës, me dhjetëra ambulanca të bllokuara (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha publikuar në Facebook, një video...

Kjo ishte fjala më e rëndë që Haradinaj ia tha Mogherinit

Përfaqësuesja e Lartë e BE'së Federica Mogherini...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Arta Bajrami me këtë elegancë, ju lë pa 'men*' (Foto)

          Këngëtarja Arta Bajrami sapo ka publikuar albumin "Dasma shqiptare", derisa në prag të festave Arta ka pozuar më në formë se kurrë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në një fotosesion të realizuar së fundmi, Arta Bajrami ju lë pa mend me elegancë. Shikoni dhe binduni:               View this post on...

          VIP

          Ronela tejet sensulae, ju çmend me këtë pamje (Foto)

          Këngëtarja Ronela Hajati nga fillimi i vititt 2018 e gjër në mbarim, e kishte...

          VIP

          A do jetë prezente Leonora Jakupi, natën e Vitit të Ri në Tv? (Foto)

          Këto ditë shumë nga televizionet e produksionet shqiptare kanë xhiruar...

          VIP

          Edona Llalloshin më të bukur se kaq, kurrë se keni parë (Foto)

          Ajo ka vite në skenë, qindra këngë e shumë koncerte, dhe sërish...

          Shëndetësia

          Vitamina E: Aleati më i mirë në luftën kundër kancerit

          Këtë vitaminë mund ta konsumoni me ndihmën e ushqimit, por edhe me ndihmën...

          Shëndetësia

          Koha për detoks: Për çdo mëngjes gjysmë kilogrami më pak me këtë pije fantastike

          Në mënyrë që t'i ndihmoni organizmit të tretë ushqimin edhe kur...

          Femra

          Tri ngjyra që do të dominojnë këtë sezon dimëror

          Kur moda dhe kombinimet e veshjes janë në pyetje, ngjyrat luajnë një rol...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Gurabi roladë

          PËRBËRËSIT: 2 vezë, • 2 filxhan të kafës...

          Sport
          • Mourinho, trajneri favorit për t’u shkaktuar

           Disfata që pësoi Manchester Unitedi kundër Liverpoolit në fundjavë, me rezultat 3-1, ka bërë që trajneri Jose Mourinho të jetë favoriti për t’u shkarkuar nga klubi i tij. Manchester...

           Më Shumë
          • Zanetti flet për të ardhmen e Icardit

           Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, ka garantuar se Mauro Icardi është shumë i lumtur dhe se do të nënshkruajë kontratë të re në kohën e duhur. Kapiteni i zikaltërve...

           Më Shumë
          • Më në fund: Zlatan Ibrahimovic e konfirmon të ardhmen

           Zlatan Ibrahimovic ka konfirmuar përfundimisht se do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit nga MLS-ja, La Galaxy, duke u dhënë fund spekulimeve se mund të rikthehet në Evropë. Për sulmuesi...

           Më Shumë

          Ylli i Barcelonës jashtë fushës për një muaj

          Skuadrës së Barcelonës do t’i mungojë Thomas...

          Shaqiri: S’më çudit fakti që e sulmuan shumë Man Unitedin, sepse luan vetëm në mbrojtje

          Xherdan Shaqiri ka thënë se nuk ishte çuditur kur e kishte...

          Tmerri i vërtetë Man Unitedin e pret në periudhën shkurt-mars

          Sot, në Nyon të Zvicrës, u mbajt shorti i 1/8 të finales...

          Reagimi i Kloppit pasi kuptoi që Bayerni është kundërshtari i Liverpoolit në Champions

          Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është i shqetësuar...

          Ronaldo e nxjerr në shitje makinën e tij të parë, ky është çmimi i saj

          Cristiano Ronaldo e ka nxjerrë në shitje makinën e tij të...

          Paraqitja e Messit ndaj Levantes tregon se askush nuk është në nivelin e tij

          Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, arriti ta bëjë...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Perspektivat e marrëdhënieve SHBA-Kinë gjatë vitit 2019

          Shkruan: Kevin Rudd   Në frontin e politikës së...

          Gjermania ende në defensivë

          Shkruan: Slawomir Sierakowski  Gjatë 13 vjetëve të...

          Korbi shëtitës, Shpend Ahmeti!

          SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI Heroi ynë kombëtar, Gjergj...

          Ja pse Serbinë e tmerron Ushtria e Kosovës

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI  Shqiptarët në Kosovë...

          Dossier

          Si i mashtroi regjimi antikomunistët e arratisur

          Dokumenti i nëntorit 1946/ Regjimi me ligj, duhet t’i falte të arratisurit dhe t’i lehtësonte ata që dorëzoheshin, po ashtu edhe familjet e tyre që i kishin çuar në internim. Por, koha...

          Planeti X

          Eksperiencat pranë vdekjes: përjetim i shkurtër i amshimit

          Njerëzit, të cilët pretendojnë që kanë parë vdekjen me sy dhe pas saj edhe jetën e amshimit, kanë dhënë shpjegimet e tyre në lidhje me atë që e kanë parë, transmeton...

          Eksperiencat pranë vdekjes: përjetim i shkurtër i amshimit

          Njerëzit, të cilët pretendojnë që kanë parë...

          Një sekt amerikan thotë se me lutje i ngjall të vdekurit

          Një grup amerikanësh, të quajtur DRT, thonë se janë...

          Sekreti i tretë i Fatimas

          Prifti Malachi thoshte se e dinte sekretin e tretë të Fatimas dhe...

          Ku qëndrojnë shpirtrat e këqij

          Energjitë negative, apo shpirtrat e këqij - djajtë, zakonisht...

          Auto&Tech

          Kujdes, telefoni nën jastëk i dëmshëm

          Një sondazh i kryer nga "Pew Internet Project" ka treguar se një numër i madh njerëzish nuk ndahen nga telefoni, madje edhe kur shkojnë në shtrat. Në fakt, Policia e Nju Jorkut paralajmëron se...

          Më Shumë

          Zbulohen aplikacione me një virus të rrezikshëm, nese i keni fshini ato tani

          Janë zbuluar një numër aplikacionesh Android që...

          Vdes njëri nga themeluesit e HQ Trivia dhe Vine, Colin Kroll

          Bashkë-themeluesi aplikacionit të famshëm HQ Trivia, Colin...

          Veturat e reja elektrike do të mbushen për 15 minuta

          Gjenerata e ardhshme e veturave elektrike do të mund t’i mbushin...

          KOSOVA SOT TV
          Vajza bie nga kati i pestë, por pastaj ndodh kjo… (Video)

          Në Dagestan kamerat e qytetit kanë regjistruar një skenë të tmerrshme – rënien e një vajze nga kati i pesët. Po të mos ndodhedhin aty në atë çast dy persona, kudeshi se...

          Më Shumë

          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë...

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          OK KIDS
          A e dini se ekziston ujku i kuq?

          Më poshtë keni disa fakte interesante për ujqërit e kuq. Ujku i kuq është përzirje e ujkut të gjelbër. Programi për të mbrojtur ujqrëit daton prej vitit 1973. Ujqërit e kuq...

          Me Shume

          Ja sa shpejt mund të vrapojnë gjelat e detit

          Gjeli i detit, mund të vrapojë deri në 40 kilometra në...

          Fakte për kafen

          Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >