Maska per lekure te acaruar

  • 16 gusht 2019 - 16:26
Maska per lekure te acaruar

Nuk kane shume rendesi arsyet qe kane bere qe fytyra juaj te acarohet se tepermi.

E rendesishme eshte te dini si ta kuroni dhe ta ktheni ate ne gjendjen qe ka qene me pare, e per kete do t’ju ndihmoje se tepermi nje maske e thjeshte me luleshtrydhe.

Kjo maske eshte per te qetesuar irritimin, fale vajit te bajameve dhe vitaminave te luleshtrydheve. Perberesit:

-1 luge vaj bajame

-3 luleshtrydhe

– ½ kastravec

-1 luge mjalte

-1 luge kos

Pergatitja: Te gjithe keta perzieres futen ne mikser dhe perzihen bashke deri sa te behet nje mase kremoze homogjene. Kjo maske aplikohet ne lekure te paster dhe pak te bute. Mbajeni kete maske per 20 minuta dhe me tej shpelajeni me uje te bollshem dhe te ftohte.

(Kosova Sot Online)