Recetë për paragjellë me të cilën Sophia Loren ka çmendur meshkujt

  • 19 gusht 2019 - 15:37
Recetë për paragjellë me të cilën Sophia Loren ka çmendur meshkujt

Gjinia mashkullore kurrë nuk ka qëndruar indiferent ndaj aktores italiane

Kështu e ka përgatitur atë paragjellë Sophia Loren…

Përbërësit:

– 1 kg kërpudha;

– gjysmë filxhani thërrmija buke;

– gjysmë filxhani karkaleca të grirë të papërpunuar;

– 2 lugë të vogla qepë të reja të grira;

– 3 lugë të vogla selino të grirë;

– ¼ lugë e vogël hudhër të grirë;

– 2 lugë të vogla majdanoz të grirë.

Përgatitja:

Lani kërpudhat dhe hiqjani kërcejtë.

Përzieni thërrmijat e bukës, karkalecat, qepën e re, selinon, hudhrën dhe majdanozin.

Sipas dëshirës shtoni salcë domateje.

Qitni kripë dhe piper.

Mbushni kërpudhat me tretjen dhe piqni në 180 gradë Celsius 20 minuta.

(Kosova Sot Online)