Shenjat e horoskopit që rrallë dashurohen

  • 04 shkurt 2020 - 17:35
Shenjat e horoskopit që rrallë dashurohen

Nuk është gjithmonë çështje e ftohtësisë së karakterit. Në të vërtetë ka njerëz që veshin forca të blinduara për shkak të prejardhjes së tyre. Të tjerë të plagosur dhe të zhgënjyer sa kanë mbyllur shpresën për gjetjen e lumturisë sentimentale. Ka nga ata që i quajnë zemrat e akullit. Për shkak të mënyrës së tyre të mbylljes, të të jetuarit të ndjenjave në mënyrë sa më racionale që të jetë e mundur. Për këmbënguljen me të cilën mbrojnë emocionet e tyre dhe për këtë arsye ata kurrë nuk e lënë veten plotësisht të lirë. Le të shohim se cilat janë ato.

Demi, shenja e Demit është një shenjë vërtet e kujdesshme dhe vështirë se e jep besimin e tij. Ai gjithashtu beson se të tregosh ndjenjat është një shenjë dobësie. Ai është i bindur se të tjerët do të përfitojnë nga kjo dhe për këtë arsye shumë emocione jetojnë brenda tij. Ata besojnë në parimet e tyre, prandaj përgjithësisht zgjedhin njerëz me një karakter të ëmbël dhe të shkathët, në mënyrë që ata të mund të vazhdojnë të kenë nën kontroll situatën dhe ndjenjat.

Shigjetari, një shenjë e shoqërueshme, optimiste, e hapur për aventura, ndryshon drejtim kur bëhet fjalë për ndjenjat e tij më intime. E gjejmë Shigjetarin midis 5 shenjave të zodiakut që rrallë dashurohen, nga frika e tij për të vuajtur përsëri. Përvojat e të kaluarës kanë shkaktuar plagë të thella në zemrën e tij dhe tani ai mezi hapet për histori të reja dashurie.

Bricjapi, shenja e Bricjapit nuk e përçmon dashurinë, por zakonisht është rezultat i një arsyetimi të gjatë dhe të studiuar. Harrojeni të bini në dashurinë klasike me shikim të parë ose lini kokën pas një njohjeje të shkurtër dhe sipërfaqësore. Ai ka një ide shumë të lartë të dashurisë dhe për këtë arsye vështirë se mund ta gjejë në jetën reale atë që ka krijuar mendja e tij.

Gaforrja, gaforrja përpiqet të shmangë zhgënjimin dhe vuajtjet e panevojshme. Ajo nuk ka nevojë për dashuri me çdo kusht dhe jeton mirë në vetminë e saj. Kjo është arsyeja pse ajo nuk do të hap kurrë dyert e zemrës ndaj të parë që troket, por ajo do ta bëjë atë vetëm dhe kur vërtet ia vlen.

Akrepi, një shenjë ekstreme dhe jashtëzakonisht e ndërlikuar. Pasionante si zjarri, por e ftohtë si akulli. E lidhur thellësisht ose e shkëputur absolutisht. Zemra e Akrepit është një univers misterioz, hyrja në të cilën është me të vërtetë e kufizuar. Për ata pak që kanë kaluar një seri testesh, do të vazhdojnë të jenë nën kontroll për një kohë të gjatë. Është një shenjë që rrallë dashurohet dhe që rrallë jep besim. Për më tepër, Akrepi është thellësisht i dashuruar me veten, ai nuk ka nevojë dhe dëshirë për dashuri sipërfaqësore.

(Kosova Sot Online)