Kjo përzierje do t’ju ndihmojë të bini 4 kg në vetëm pak ditë

  • 03 qershor 2020 - 14:01
Kjo përzierje do t’ju ndihmojë të bini 4 kg në vetëm pak ditë

Ju mund të humbni peshë duke ngrënë ushqim të shëndetshëm, duke bërë aktivitet fizik çdo ditë dhe gjëja më e rëndësishme është të pini këtë pije të mahnitshme . Dietologët thonë se nga konsumi i rregullt i kësaj pijeje dhe aktivitetit fizik të moderuar, yndyra në bark do të shrihet dhe do të keni një bark të sheshtë. Njerëzit të cilët e kanë konsumuar këtë pije rregullisht thonë se rezultatet e arritura janë mëse fantastike. Konsumojeni këtë pije për 4 ditë dhe pastaj bëni 1 javë pushim! Ju duhet gjithashtu të jenë aktivë fizikisht. Kjo pije do të nxisë procesin e humbjes së peshës dhe do t’ju ndihmojë të humbisni më shumë kilogramë.

Përbërësit:

8 gota ujë (200 ml).
1 lugë gjelle xhenxhefil pluhur.
1 kastravec.
1 limon të mesëm të prerë në feta.
1 lugë gjelle me mente të thatë.

Përgatitja:
Vetëm përzieni të gjithë përbërësit në një tas të madh, lërini ato gjatë natës dhe është më mirë nëse ju i mbani në një tas në frigorifer. Konsumoni 4-5 gota gjatë gjithë ditës. Ju mund të filloni duke pirë 1 gotë në mëngjes para se të hani vaktin e mëngjesit, për rezultate më të mira dhe të menjëhershme. Ju do të ndjeni sikur ju keni humbur 1 kilogram që pas dy orësh.

(Kosova Sot Online)