A e dini se cila është çanta më e vogël Chanel?

  • A.P /
  • 16 June 2022 - 14:30
A e dini se cila është çanta më e vogël Chanel?

Të hënën, ylli i famshëm spanjoll Penélope Cruz mori pjesë në darkën e 15-të vjetore në Festivalin Tribeca, organizuar nga Chanel në restorantin e famshëm Balthazar në Nju Jork. Për këtë rast, aktorja veshi një fustan mëndafshi rozë jackard të shtëpisë së modës luksoze franceze nga koleksioni i saj për vjeshtën e vitit 2022, me një çantë, bizhuteri dhe këpucë gjithashtu nga Chanel.

Të pranishëm ishin gjithashtu Lucy Boynton, Christy Turlington, Evan Mock, Grace Gummer, Lily Allen dhe Sadie Sink, të cilat gjithashtu kishin veshur Chanel.

Mbrëmja ishte për të nderuar artistët që kontribuan me vepra origjinale për regjisorët fitues të çmimeve të festivalit vjetor të filmit si Gary Simmons, Deborah Roberts, Nicoletta Darita de la Brown, February James, Ming Smith, Leilah Babirye, Ouattara Watts, Hank Willis. Thomas, Abney dhe Wardell Milan.

Cruz ka qenë ambasadore e Chanel që nga viti 2018 dhe shfaqet shpesh, duke veshur krijimet e saj në premiera filmash, çmime dhe ngjarje të tjera të rëndësishme.

Për paraqitjen e saj në Darkën e Artistëve të Festivalit Tribeca, organizuar nga Chanel, Penélope Cruz bëri një tjetër paraqitje mbresëlënëse. Por nuk na tërhoqi vëmendjen fustani fuchsia me rripa, por një aksesor i veçantë që arriti të hiqte pamjen e saj.

(Kosova Sot Online)