Fjalimi i nuses në ditën e dasmës që u bë viral në internet

  • E.K /
  • 09 February 2023 - 09:18
Fjalimi i nuses në ditën e dasmës që u bë viral në internet

Fjalimet e dasmës janë një kohë për të qenë sentimentale, ndoshta për të treguar barcaleta dhe anekdota që vënë në siklet si nusen ashtu edhe dhëndrin.

Megjithatë, një nuse vendosi t’i mbajë gjërat të lehta për fjalimin e saj të dasmës dhe në mënyrë qesharake bëri shaka se ajo ishte personi i vetëm që duhej falënderuar gjatë ceremonisë.
“Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme,” thotë ajo, duke iu drejtuar dhomës së të ftuarve të dasmës dhe bashkëshortit të saj. “Dua të falënderoj veten”

Pikërisht atëherë, biti nga kënga ‘Still D.R.E’ nga Dr. Dre dhe Snoop Dogg fillon të luhet mbi altoparlantët dhe nusja papritmas nxjerr një palë syze dielli dhe i vendos ato.

Të gjithë në turmë fillojnë të duartrokasin dhe brohorasin ndërsa i shoqi e shikon duke u argëtuar, një buzëqeshje në fytyrën e tij ndërsa shikon gruan e tij duke folur.

“Dua të falënderoj veten që besova në mua. Dua ta falënderoj për gjithë këtë punë të vështirë”, vazhdoi ajo, duke treguar me gisht sallën e pritjes dhe duke treguar se ajo ishte kryesisht përgjegjëse për organizimin e dasmës.

“Dua të më falënderoj që jam dhuruese, që jam përpjekur të jap më shumë se sa kam marrë. Dua të më falënderoj që nuk jam larguar kurrë.”

Dhe së fundi, nusja falenderoi veten që “ka qenë vetvetja në çdo moment”.

Ndërsa fjalimi u prit mirë nga të ftuarit dhe bashkëshorti i saj njësoj, fjalimi në vetvete nuk është origjinal.
Të njëjtat fjalë u folën fillimisht nga Snoop Dogg në nëntor 2018 ndërsa pranoi yllin e tij në Hollywood Walk of Fame në Kaliforninë Jugore.

(Kosova Sot Online)