Mos bëni pjesë dhe ju? Afërdita në Ujor, një kohë e re dhe më e lumtur nis për këto 3 shenja horoskopi

  • E.K /
  • 17 February 2024 - 09:19
Mos bëni pjesë dhe ju? Afërdita në Ujor, një kohë e re dhe më e lumtur nis për këto 3 shenja horoskopi

Efekti i Afërditës është po aq verbues sa një yll që gjuan në qiellin e natës. E njohur edhe si perëndeshë e dashurisë, nuk është e vështirë të imagjinohet pse ky planet ndikon në sferën e marrëdhënieve, por nëse po pyesni se si do të ndikojë Venusi në Ujor në secilën shenjë, dijeni se miqësitë dhe mendimet më të hapura vijnë në fokus dhe nevoja për furnizim.

Kushtojini vëmendje pasi planeti i dashurisë nuk pushon kurrë së shfaquri i fortë dhe nga 16 shkurti deri më 11 mars do të jetë në shenjën e Ujorit duke na nxitur të bëhemi më të afrueshëm, miqësor dhe më të “hapur” me miqtë tanë, natyrën dhe mjedisin. .

Binjakët

Bëhuni gati për të nisur një udhëtim të mrekullueshëm. Me Venusin në Ujor, ju përjetoni tema dashurie dhe romantike në vendet më të papritura. Një kaleidoskop i mundësive të pafundme ju afron më shumë me shpirtrat e afërm që ndajnë dëshirën tuaj për të eksploruar. Ju e zbuloni dashurinë në mënyrat më të pazakonta, ndërkohë që ju hapen rrugë të reja për të rritur të ardhurat tuaja. Venusi do të formojë një lidhje Pluton-Mars, duke krijuar një dëshirë të fortë për të ndjekur qëllimet tuaja. Mos kini frikë ta bëni.

Peshorja

Një kohë e re, më e lumtur fillon me Venusin në Ujor. Ju po rishkruani rregullat e jetës tuaj të dashurisë dhe po tërheqni njerëz me të cilët jeni shpirtërisht të pajtueshëm. Kreativiteti juaj shkon përtej niveleve të mëparshme dhe ju e gjeni përsëri argëtimin tuaj. Tani, ju mund të ndani idetë tuaja pasi të tjerët janë të gatshëm t’i dëgjojnë. Ju jeni kthyer në qendër të vëmendjes dhe ju pëlqen.

Ujori

Shkëlqe si një diamant. Me Venusin simpatik që bën debutimin e saj në shenjën tuaj, ju jeni duke tërhequr admirues nga shumë larg. Qoftë personalisht apo përmes mediave sociale, personaliteti juaj i shkëlqyeshëm nuk kalon pa u vënë re. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se kjo nuk është vetëm nivele sipërfaqësore të tërheqjes. Në vend të kësaj, ju revolucionarizoni gjithçka, nga vetë-perceptimi juaj tek qarqet tuaja shoqërore e deri te sistemet tuaja romantike të vlerave. Gjithashtu, kur Venusi bashkon forcat me Plutonin dhe Marsin në shenjën tuaj, shkëndijat me siguri do të fluturojnë në çdo drejtim. Kjo sinergji e fuqishme ndez dëshirat tuaja dhe ju shtyn të ndiqni atë që dëshironi me vendosmëri të palëkundur.

(Kosova Sot Online)