Dramë, pasion, emocione, horoskopi i prillit për Dashin, Luanin dhe Shigjetarin!

  • G.G /
  • 01 April 2024 - 10:07
Dramë, pasion, emocione, horoskopi i prillit për Dashin, Luanin dhe Shigjetarin!

Dashi – Mund të jetë stina juaj e ditëlindjes, por retrogradi i Mërkurit fillon në shenjën tuaj sapo fillon muaji, kështu që horoskopi juaj për prillin përfshin shumë dramë dhe emocione. Ndërsa retrogradi mund të përziejë sinjalet dhe ta bëjë të vështirë komunikimin, Venusi romantik futet në shenjën tuaj më 5 prill, duke rritur sharmin tuaj dhe duke e bërë të lehtë fitimin e dashurisë së njerëzve. Përgatituni për intensitet gjatë javës së dytë të muajit, pasi eklipsi diellor në shenjën tuaj më 8 prill vjen si një rrufe ndryshimi, duke ju shtyrë të kapërceni dobësitë dhe të përqafoni trimërinë tuaj. Fillimet e reja po shfaqen, por ju do të duhet të luftoni për të drejtën tuaj për t’i ndjekur ato. Ky eklips është unik, por me afrimin e sezonit të Demit më 19 Prill, duhet të filloni të ndiheni më të ekuilibruar dhe më të sigurt se si duken hapat tuaj të ardhshëm. Ndiq zemrën tënde! Ndryshime të papritura financiare ose përfitime të papritura ndodhin pikërisht në këtë kohë, kështu që shikoni për mundësi të pazakonta për të rritur të ardhurat tuaja ose për të gjetur diçka të vlefshme, veçanërisht nën hënën e plotë më 23 prill. Është një muaj i gjatë dhe kaotik, por ju do të merrni një nxitje të madhe energjie në 30 prill, kur sundimtari juaj planeti Mars sjellë shumë motivim për qëllimet tuaja të pranverës.

Luani – Horoskopi juaj për prillin 2024 është plot veprime me intensitet të lartë. Gjërat nisin me Mërkurin që kthehet në retrogradë, duke ju dhënë një mundësi për të rimenduar botëkuptimin tuaj aktual dhe për të eksploruar interesa më të larta që mund të kenë ndezur fantazinë tuaj në të kaluarën. Eklipsi diellor më 8 prill ju shtyn të punoni me besimet tuaja për jetën dhe të shikoni me një këndvështrim më të lartë. Është koha për të ndjekur shenjat e universit dhe për të marrë një hap besimi. Më shumë qartësi mund të vijë pas eklipsit, kur sundimtari juaj kozmik, dielli, lidhet me Mërkurin retrogradë më 11 prill. Më pas sezoni i Demit më 19 prill ju bënë të punoni fort, pasi dielli godet sektorin tuaj të karrierës dhe vë në qendër të vëmendjes jetën tuaj profesionale. Mundësitë mund të vijnë duke fluturuar rreth kësaj kohe dhe lidhjet me fat mund të shfaqen nga vende që nuk i keni pritur kurrë. Hëna e plotë disa ditë më vonë është një kohë e mirë për të pastruar çdo bagazh në jetën tuaj private dhe për t’u marrë me dramën familjare ose vështirësitë në shtëpi. Do të ndiheni më të pajisur për të treguar talentin tuaj kur nuk keni stresues emocionalë që ju rëndojnë.

Shigjetari – Horoskopi juaj për prillin premton pasion dhe emocione. As Mërkuri retrogradë nuk mund t’ju rrëzojë, pavarësisht faktit se ai fillon më 1 prill. Vetëm kujdes me njerëzit nga e kaluara që mund të kthehen në vetëdijen tuaj nga humnera. Eklipsi diellor i 8 prillit ju detyron të kuptoni se çfarë vërtet e bën zemrën tuaj të rrahë, kështu që është koha të ndaloni së luajturi lojëra të vogla ose t’u jepni ushqim njerëzve të tjerë. Jetoni të vërtetën tuaj dhe shprehni vizionet tuaja për botën! Ju madje mund të ri-frymoheni për të marrë një projekt të vjetër pasioni gjatë javës pas eklipsit. Ju po ndryshoni mënyrën se si i bëni gjërat tani dhe ndërsa mund të rezultojë në një orar me ndjenja kaotike dhe një rutinë të tronditur, rezultatet mund të sjellin më shumë produktivitet se kurrë më parë. Besojini procesit! Me Hënën e plotë bëni një pushim nga zakonet tuaja dhe lëreni veten të zhyteni thellë në një mbushje shpirtërore. Introspeksioni është i domosdoshëm. Do ta riktheni energjinë tuaj deri më 30 prill, pasi planeti i pasionit Marsi do të rrisë dëshirën tuaj për pasion dhe emocione.

(Kosova Sot Online)