Pse java e parë e korrikut do jetë e vështirë për këto shenja?

  • A.P /
  • 02 July 2024 - 14:35
Pse java e parë e korrikut do jetë e vështirë për këto shenja?

Edhe pse mund të ketë disa periudha stresuese në javën e parë të korrikut, vera mbetet argëtuese për shumicën. Neptuni kthehet në retrograd këtë javë dhe për disa kjo mund të shtojë humorin e zymtë.

Tani është koha për t’i parë gjërat nga një këndvështrim realist. Retrogradi i Neptunit mund t’ju vështirësojë gjërat këto ditë, veçanërisht nëse i përkisni një prej shenjave të mëposhtme .

 

Demi
Ka qenë një fillim i javës me stres dhe duket se kështu do të vazhdojë. Nëse jeni në shtëpi, mund të ketë tension për shkak të një familjari ose një fëmije. Nëse flasim për punë, atëherë disa lajme apo keqkuptime do të shkaktojnë këputje. Gjithashtu, nga e enjtja mund të ketë tensione me miqtë, pa përjashtuar pasoja përfundimtare ose shumë të rënda. Durimi dhe gjakftohtësia janë virtyte që do t’ju ndihmojnë të përballoni.

Luani
Me 3 planetë në shtëpinë tuaj të 12-të, ju keni shumë në mendje dhe ndërdija juaj ka qenë shumë aktive kohët e fundit. Shtëpia e 12-të sundon mendjen e pavetëdijshme, dhe ndonjëherë, kjo do të thotë gjithashtu se ju duhet pak kohë vetëm. Ka të ngjarë të lindin çështje që përfshijnë partnerë, partnerë të mundshëm ose dikë me të cilin po takoheni. Jeni të prirur për debate dhe tani duhet të tregoni epërsi. Hëna e Re të Premten do të thotë që një pjesë e kohës tuaj do të duhet të kaloni në izolim. Ekziston mundësia që diçka që përfshin familjen ose ndjenjat të marrë fund, por mos u frikësoni – kjo nuk duket të jetë një ngjarje që të ndryshon jetën. Hëna e Re bie në shtëpinë tuaj të 12-të, të cilën astrologët ndonjëherë e quajnë “shtëpia e telasheve”. Për fat të mirë, kjo është një Hënë e Re paqësore pa aspekte të ashpra, kështu që më e keqja që mund të bëni është të tërhiqeni nga emocionet tuaja.

Bricjapi
Hëna në Gaforre (shenja përballë jush) paraqet sfida. Ndërsa në një farë mënyre, shenja e kundërt mund t’ju balancojë, në mënyra të tjera, është ende një sfidë dhe ka të ngjarë ta ndjeni atë energji disa ditë para Hënës së Plotë të së Premtes. Gaforrja është në shtëpinë tuaj të 7-të të partnerëve, ndaj ja ku do të jenë problemet. Ju ose të tjerët mund të jeni të ngarkuar emocionalisht dhe mund të jetë koha për t’u fokusuar më shumë në kohën cilësore sesa në detyrimet. Nëse i trajtoni gjërat siç duhet dhe nuk i lejoni problemet të bëhen male, mund të jeni në gjendje të shmangni shumë nga stresi. Të enjten dhe të premten ka mundësi të debatoni me dikë që mund të jetë pranë jush. Do të jenë disa ditë që do t’ju irritojnë mendërisht, kur do t’ju vijnë informacione të papritura ose do të zbulohet diçka. Si tani, ashtu edhe gjatë muajit të ardhshëm, do të fokusoheni më shumë tek paratë dhe financat, gjë që nuk është e pazakontë për Bricjapin. Shtojini kësaj një çështje të mundshme pune në fund të javës dhe deri në fundjavë do të jeni gati për t’u çlodhur (më në fund).

(Kosova Sot Online)