Kosova Sot

Vdiq këmbësori që u aksidentua dje në Podujevë

Vdekja e viktimës është konfirmuar nga Qendra Klinike...

Ndryshe nga Kosova, Zvicra ka vetëm 7 ministra

Përbërja e re e Këshillit Federal, më 10 dhjetor 2018 ndau...

Luftimi i korrupsionit, retorikë apo shtim i efikasitetit të gjykatave?

Qindra raste të kualifikuara si pjesë e luftimit të korrupsionit...

Çfarë po raportojnë mediat në Amerikë për formimin e ushtrisë së Kosovës?

Deklarata e djeshme e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Ingridi bëhet boksiere? (Foto)

          Ingri Gjoni këngëtarja nga Shqipëria është pjesë e shumë thashethemeve të mediave kosovare. Ajo secilen herë që vjen me projekte duket bukur e më bukur, shkruan Kosova Sot. Nuk është edhe shumë akive në rrjetet sociale, mirëpo sot me mëngjes ajo ka postuar një foto në Instagram. Nuk po dihet a është duke ushtruar për tu bërë boksiere apo është veshur vetëm për video...

          VIP

          Në majë të botës

          Hailee Steinfeld lë gojëhapur të gjithë me rastin e premierës Ajo...

          VIP

          Shoqet me fustane të shkurtra

          Jennifer Lopez dhe Vanessa Hudgens shkëlqejnë me rastin e promovimit të filmit...

          VIP

          Ka të holla sa të dojë

          Cheryl shkëlqen e veshur në të kuqe te 'Jingle Bell Ball' mbajtur në...

          Shëndetësia

          Mos i lini në asgjë: Këto janë shenja të heshtura se keni nevojë për ndihmë

          Nëse me organizmin tuaj diçka nuk është në rregull, atëherë...

          Shëndetësia

          Me cilat ushqime i pini ilaçet?

          GREJPFRUTI Përmban bioflavonoide, që shtojnë efektin e numrit më të...

          Femra

          Aksesori i modës që është gjithmonë i kërkuar

          Mund të bartet me pallto, fustane, pantallona, apo me gjithçka tjetër...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Qofte me mish pule

          PËRBËRËSIT  • 2 copa mish të bardhë pule, • 1 qepë,...

          Sport
          • Liverpooli dhe Interi në kërkim të kualifikimit të vështirë

           Në xhiron e fundit të fazës së grupeve të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve, Liverpooli dhe Interi janë në kërkim të rezultateve mjaft të vështira për t’u...

           Më Shumë
          • Man United s’e lejon Pogban të largohet në janar

           Manchester Unitedi ia ka bërë me dije Paul Pogbas se nuk do ta shesë edhe pse marrëdhëniet mes tij dhe trajnerit Jose Mourinho janë prishur kohëve të fundit, sipas Daily Mail. Mesfushori francez u la...

           Më Shumë
          • Sfida e radhës e Leo Messit

           Lionel Messi thyen rekorde çdo javë dhe tani ia ka vërë syrin edhe një tjetër rekordi me Barcelonën, për t’u bërë lojtari që ka më së shumti fitore me gjigantin katalonas...

           Më Shumë

          Modric: Gjatë finales së Botërorit, Varane më tha se do ta fitoja Topin e Artë

          Mbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, ishte në garë...

          PSG-ja e blindon Neymarin

          Përkundër thashethemeve të vazhdueshme se Neymar mund të...

          Mediat britanike: Hysaj do të ribashkohet me Sarrin në Chelsea

          Mbrojtësi i djathtë shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj, do të...

          Trepça po rikthehet

          'Xehetarët' me gjashtë fitore dhe gjashtë...

          Hashani: Sinjale pozitive, por ende duhet shumë punë

          Përkundër që shumë gjëra duhet përmirësuar,...

          “Fer Play-i nuk po funksionon"

          Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis e ka goditur Fer Play Financiar...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Dallimi ndërmjet krizave politike franceze dhe atyre britanike

          Shkruan: Simon Jenkins Politika britanike kurrë nuk është...

          Çka i duhet Britanisë PËR MOMENTIN?

          Shkruan: Matthew d'Ancona "Norvegjia plus" do të duhej...

          Faleminderit Donald Trump për mbështetjen e Ushtrisë së Kosovës!

          SHKRUAN: PROF.DR. MEHDI HYSENI P as vizitës së paradokohshme,...

          Gjeneral Ramadan Qehaja Komandant i Ushtrisë

          SHKRUAN: GANI QARRI Do të ishte mirë që në krye të...

          Dossier

          Dokumenti/ Çfarë kërkoi Shqipëria nga Europa në 1990

          Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë përmes rubrikës “Diploarkiva” ka publikuar një material, i cili tregon se Shqipëria kur ishte përballë një nevoje të ngutshme...

          Planeti X

          Këto janë tiparet e jashtëtokësorëve

          Nuk ka njeri që të mos jetë vetëpyetur qoftë dhe vetëm njëherë: Ka apo nuk ka jashtëtoksorë, nëse po, ç’tipare kanë? A janë ata të ngjashëm me...

          Këto janë tiparet e jashtëtokësorëve

          Nuk ka njeri që të mos jetë vetëpyetur qoftë dhe...

          Rastet misterioze të ringjalljes së njerëzve

          Ndonëse një fakt i njohur botërisht thotë që vdekja...

          Planeti i akullt që është në flakë

          Universi është i pafundmë dhe aty mund të gjesh gjëra...

          Studimi, planetet u formuan nga topa gjigant balte

          Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si...

          Auto&Tech

          Me 6 kamera dhe ekran të veçantë, dalin pamjet e para të Samsung Galaxy S10

          Samsung Galaxy S10 është një prej smartfonëve më të përfolur të këtij viti që vjen. Super i përmirësuar dhe padyshim që do të jetë më i miri në treg, smartfoni...

          Më Shumë

          iPhone-ët e ri po shiten më pak se modelet e kaluara

          Ka patur pretendime të ndryshme që sugjerojnë se iPhone-ët...

          Lamborghinin që mund ta bleni me vetëm 8 euro e gjysmë

          Prapa në vitin 2017, Lamborghini ndërtoi një edicon të...

          Zbulohen madhësitë e ekranit të Samsung Galaxy S10

          Llogaria e famshme në Twitter, Evan Blass, ka publikuar një fotografi...

          KOSOVA SOT TV
          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar...

          Më Shumë
          OK KIDS
          A e dini cilët janë zogjët më të shpejtë ?

           Zogjte Frigate, sic shihet dhe nga emri, janë zogj që jetojnë në oqeane dhe kanë emra të ndryshëm; Zogu Piratëve, Zogu i Njeriut të Detit, etj,përcjell Kosova Sot Online. Vijnë nga familja...

          Me Shume

          A e dini çfarë kanë shpikur suedezët?

          Makinat "Volvo" dhe "Saab", kamionët...

          Çfarë simbolizon shqiponja?

          Shqiponja është një nga simbolet më të vjetra që...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >