Kosova Sot

Edhe një shtet tjetër del kundër Ushtrisë së Kosovës

Pas Spanjës dhe Austrisë, edhe Rumania ka dalë kundër...

Reagon shefi i OKB-së për themelimin e ushtrisë se Kosovës, kjo është ftesa e tij

Sekretari i Përgjithshëm ka marrë parasysh shqetësimin e...

BBC për Kosovën: Ka dalë ca si jashtë piste javët e fundit

Krijimi i ushtrisë së Kosovës është përmendur nga...

Përsëri sulmohet web-faqja e parlamentit serb

Web-faqja e parlamentit të Serbisë është sulmuar...

Mot i ftohtë dhe me borë gjatë vikendit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se këtë vikend,...

Çka do të jepnit për të jetuar përjetë?

Injektimet e qelizave, karriget magnetike dhe implantet e trurit, janë...

Mblidhet Kryesia e Kuvendit nesër në ora 10:00

Mediat në vend bëjnë të ditur se nesër në...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Mbretëresha feston ditëlindjen, dhe Ushtrinë e Republikës së Kosovës (Video)

          Hymni i te gjitha kohërave "Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugovën", interpretuar nga e pakrahasueshmja Mbretëresha e muzikës Adelina Ismajli, në vitet e 90', sot ka marrë dritën jeshile, shkruan gazeta "Kosova Sot". Zyrtarisht nga sot Republika e Kosovës ka ushtrinë e saj, derisa pikërisht sot Adelina Ismajli feston ditëlindjen. Me këtë rast Urime Ditëlindja dhe Ushtria Mbretëreshë,...

          VIP

          Ja si i pret festat Zaimina (Foto)

          Ajo është një nga këngëtaret më hot të estradës sonë,...

          VIP

          Xhensila për bukuri nuk lëshon rend (Foto)

          Xhensila është një prej këngëtarje më të dashura për...

          VIP

          Dua Lipa “tundë” Çikagon (Foto)

          Ajo ka qenë shtanguese në  "Jingle Ball" në Çikago. Dua...

          Shëndetësia

          Lëngu i lakrës turshi, eliksiri i shëndetit

          Ky lëng përmban vitamina dhe minerale që gjenden në lakër, prandaj...

          Shëndetësia

          4 mënyra për shërim të shpejtë të dhimbjeve të kokës

          Masazhi i kokës është një prej terapive më të vjetra në...

          Femra

          Top- kombinimet dimërore që kanë mbizotëruar në 'Instagram'

          Edhe pse gjatë muajve të dimrit më me dëshirë do të qëndronim...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Sarma me fletë seklle

          PËRBËRËSIT: 20 fletë seklle për mbushje, 300 gr mish të bluar,...

          Sport
          • Gerrard zbulon se çfarë ka rrezikuar kur veshi fanellën e Unitedit

           Në prag të merkatos së janarit, kur surprizat e bujshme nuk përjashtohen asnjëherë, legjenda i Liverpool, Steven Gerrard rikthehet si protagonist me historinë e tij, të rrëfyer në...

           Më Shumë
          • Goli i Dembeles më i miri i javës në Ligë të Kampionëve

           Faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve e ka zbuluar se Goli i Javës është ai i Ousmane Dembele kundër Tottenhamit të martën. Barcelona kaloi fazën e grupeve me sukses dhe përfundoi në krye...

           Më Shumë
          • Klopp: Liverpooli nuk do të bëjë transferime në janar

           Jurgen Klopp e pranon se Liverpooli me shumë mundësi nuk do të bëjë transferime në afatin kalimtar të janarit. Trajneri gjerman ka thënë sot në konferencën për shtyp se nuk ka plane...

           Më Shumë

          Zbulohet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

          UEFA Champions League e ka zbuluar lojtarin e javës së fundit të...

          “Kritikët e Hamsikit nuk e kuptojnë futbollin”

          Agjenti i kapitenit të Napolit Marek Hamsik ka thënë se...

          Modric: Me Solarin jemi bërë skuadër më e mirë

          Mesfushori kroat i Real Madridit ka thënë se ardhja e Santiago...

          Cancelo përfundon me sukses operimin në gju

          uventusi e ka konfirmuar se Joao Cancelo ka përfunduar me sukses operimin...

          Valon Berisha uron Ushtrinë

          Mesfushori kosovar i Lazios, Valon Berisha ka shfrytëzuar rastin për...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Misioni fisnik i ushtrisë së Kosovës!

          Shkruan: Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Sot deputetët shqiptarë...

          Revolucioni që i nevojitet Evropës

          Shkruan: GUY VERHOFSTADT Kryengritja për të cilën Evropa ka...

          Theresa May mbijeton

          Shkruan: Polly Toynbee Ajo mbijetoi duke u përbetuar se më nuk do...

          Shtesat e reja prokurorëve pasivë, garë politike për të ndikuar në sistemin e drejtësisë

          SHKRUAN: RAMIZ BOJAJ Hapi i fundit i qeverisë për aprovimin e...

          Dossier

          Dekretligji i faljes/ Si i mashtroi regjimi antikomunistët e arratisur

          Dokumenti i nëntorit 1946/ Regjimi me ligj, duhet t’i falte të arratisurit dhe t’i lehtësonte ata që dorëzoheshin, po ashtu edhe familjet e tyre që i kishin çuar në internim. Por, koha...

          Planeti X

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e të gjithë atyre, që bien pre e personave që merren me magji të zezë. Shkatërrimi i karrierës apo biznesit, humbja e...

          Efektet e magjisë së zezë

          Magjia e zezë ka një ndikim të madh negativ në jetën e...

          Rastet më të dhunshme "poltergeist", të të gjitha kohëve

          Fantazmat thuajse gjithnjë janë tepër të frikshme, por...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          Vendbanimet në Hënë do të duken sikur shtëpia e "Teletubbies"

          Emisioni për fëmijë, "Teletubbies", duket të...

          Auto&Tech

          Risia “Mercedes-AMG A 35 2018”

          Fuqia e nxehtë nuk tregon shenja të ngadalësimit. Tanimë mund të blini një "BMW 1 Series" me 335 kuaj fuqi, një "Ford Focus" me 345 kuaj fuqi ose një "Audi A3" me hiç...

          Më Shumë

          Google” na nxjerr zbuluar”, ja kë personazh kemi kërkuar më shumë këtë vit

          Motori i kërkimit Google, siç bëhet çdo vit, ka zbuluar...

          "Jaguar I-Pace eTrophy", veturë e re elektrike për gara

          Modeli "Jaguar I-Pace" do të shfaqet në gara. Duke filluar...

          "Renault Kadjar" në ridizajnim kozmetik

          Renault" ka konfirmuar se do të ketë ndërhyrje kozmetike te...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Ku kanë jetuar më herët dragojtë?

          Shkencëtarët nuk kanë arritur të gjejnë asnjë dëshmi se dragojtë e mitologjisë kanë ekzistuar ndonjëherë. Disa nga mitet thonë se ata kanë jetuar në Indonezi, sidomos...

          Me Shume

          Kush e bëri balonën e parë?

          A e keni ditur se balona e parë lodër, e bërë nga goma e...

          Cila është kafsha më e shpejtë në botë?

          Çita (kafshë e familjes së maceve) mund të vrapojë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >