Kosova Sot

Shpallet në kërkim sulmuesi që vrau tre persona në Strasburg

Qindra zyrtarë policorë janë duke kërkuar personin e...

“Ne kemi dinjitet” të verbrit protestojnë para Qeverisë

Nën moton “Ne kemi dinjitet” Iniciativa e Pavarur e të...

Edhe një shtet tjetër kundërshton formimin e ushtrisë së Kosovës

Sllovakia kundërshton në mënyrë “eksplicite”...

Prezantohen të dhëna mbi ndikimin e taksës 100% në ekonominë e Serbisë

Aleanca Kosovare e Bizneseve ( AKB) mban konferencën për media me...

Mot me diell, në vijim priten reshje bore

Ditëve të para të javës mbi rajon do të...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          E kuqe zjarr

          Bebe Rexha mahnit me performancën e saj në Uashington Bebe Rexha ka dhuruar një performancë elektrizuese derisa ishte në skenën për "iHeart Radio Jingle Ball" te "Captial One Arena" në Uashington. Bukuroshja 29 vjeçe ka theksuar gjoksin e saj bombastik, me një korset dhe një palë çizme të gjata deri në ijë, derisa kishte kënduar një nga hitet e saj më të mëdha me titull "I'm A Mess". Kështu,...

          VIP

          Ligsht prej veshjes

          Kendall Jenner shkëlqeu me fustanin e tejdukshëm, pa sytjena, në ngjarjen britanike...

          VIP

          P'i ngjesin llafe

          Rita Ora shfaqet krejt e vetme në Londër, përkundër se thuhet që...

          VIP

          Ende s'e lëshon fronin

          Doutzen Kroes i ka 'varë' krahët megjithëse shkëlqen përkrah...

          Shëndetësia

          Kafjalli që parandalon sëmundjet serioze

          Ndoshta duket e pabesueshme, por përzierja e mjaltit me kanellë shëron pothuajse...

          VIP

          Si mund të zbutni dhimbjet e nervit shiatik?

          Porsa të shfaqet dhimbja në shpinë, disa njerëz menjëherë...

          Femra

          Çantat e shpinës janë ‘IN’: Top 3 modelet që do të pushotjnë këtë sezon dimëror (Foto)

          Pos se do të luajnë rolin e një prej shtojcave kyçe të modës...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Fruta deti të përziera

          PËRBËRËSIT: kallamar të prerë në copëza, midhje, karkaleca,...

          Sport
          • Valverde e paralajmëron Dembelen edhe pse shkëlqeu në Champions: Nesër kemi stërvitje

           Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, e ka pranuar se Ousmane Dembele ende është në telashe edhe pse bëri një gol fantastik në barazimin 1-1 të Barcelonës ndaj Tottenhamit të martën në...

           Më Shumë
          • Ancelotti, çfarë klasi në deklaratën pas eliminimit

           Fundi i ndeshjes Liverpool-Napoli 1-0 ka qenë edhe mundësia që Jurgen Klopp të takohej me Carlo Ancelottin. Pasi italiani e ka përgëzuar, teksa ka marrë elozhet e gjermanit, në konferencën për...

           Më Shumë
          • Perezi e harron Ronaldon, thotë se Modrici përfaqëson vlerat dhe talentin e Real Madridit

           Real Madridi u mblodh të martën në një darke Krishtlindjesh në Santiago Bernabeu, ku presidenti i klubit Florentino Perezi mbajti një fjalim duke e lartësuar fituesin e Topit të Artë të Los Blancos,...

           Më Shumë

          Pakënaqësia e klubeve

          Seleksionimi nuk bëhet në mënyrë të...

          Prishtina e Feronikeli, rivalët që duan gjithçka në futbollin tonë

          Pranvera pritet të jetë shumë e nxehtë dhe e...

          Dortmund fiton në Monaco, fiton grupin A

          Borussia Dortmund ka fituar me rezultat 0-2 në Monaco sonte një...

          PSG nuk ka problem me Zvezdën, fiton grupin C

          Paris Saint-Germain ka arritur fitore prej 1-4 kundër Crvena Zvezdës...

          Atletico barazon në Belgjikë, humbet kreun e grupit

          Atletico Madrid ka barazuar në Belgjikë, një rezultat ky që...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Udhëheqja e Francës, mision i pamundur?

          Shkruan: GIDEON RACHMAN  Gjermania nuk ka gjasa të angazhohet...

          'Rileximi i buzëve' të George H.W. Bush

          Shkruan: JEFFREY FRANKEL Ishte hera e fundit që ndonjë president...

          Urgjentisht FSK-në ta transformojnë në Ushtri të rregullt të Kosovës

          SHKRUAN: PROF.DR.MEHDI HYSENI Manipulimi me togfjalëshin politik...

          Dossier

          Ja si rrëmbehej shtëpia dhe prona në komunizëm (Dokument)

          Shkresa e majit 1946, ku jepet një prej urdhrave të shumtë të këtij lloji në atë kohë, për zaptimin e shtëpive dhe pronave… Ky dokument i ruajtur që nga viti i largët 1946,...

          Planeti X

          Toka, plotësisht e pambrojtur nga kometat

          Nëse papritmas vërehet ndonjë asteroid, apo kometë, duke ardhur në drejtim të Tokës, atëherë njerëzimi do të ishte plotësisht i papërgatitur, thotë një shkencëtar i...

          Toka, plotësisht e pambrojtur nga kometat

          Nëse papritmas vërehet ndonjë asteroid, apo kometë, duke...

          Familja e mallkuar

          Familja Brandhauser nga Sllovakia e mesme është e mallkuar....

          A u vra max spiers nga entitetet e përparuara aliene?

          "Alienët na kanë nën kontroll, pa marrë parasysh a...

          Këto janë tiparet e jashtëtokësorëve

          Nuk ka njeri që të mos jetë vetëpyetur qoftë dhe...

          Auto&Tech

          "Samsung A8" është celulari i parë me displejin "Infinity-O"

          "Samsung" ka prezantuar celularin e vet, që do ta ketë një ekran të ri "Infinity-O". "Samsung A8" posedon një dizajn të njohur 'të hapjes' për kamerën e telefonit, e...

          Më Shumë

          Arrijnë së shpejti celularët e parë me kamera me 48 megapikselë

          Sipas njoftimeve nga kompanitë "Sony" dhe "Samsung",...

          "OnePlus 5G" me një çmim më të ulët se 1.000 dollarë?

          Këtyre ditëve gjithçka është në frymën e...

          Apple lëshon iOS 12.1.1

          Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Si e cakton termometri temperaturën?

          Një termometër i zakonshëm është një gyp i tejdukshëm që përmban alkool. Një ngjyrë në alkool (zakonisht e kuqe) na ndihmon të shohim nivelin e alkoolit në gyp. Si shumica e...

          Me Shume

          Lulja më e madhe në tokë

          Rafflesia është lulja më e madhe individuale në botë,...

          Pse nuk mund ta shohim erën?

          Ndoshta për shkak se mund ta ndjejmë atë. Por, pse nuk e...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >