Meta urim e reflektim për gratë e vajzat: Ka ende shumë për të bërë - Lajme - Kosova Sot
Meta urim e reflektim për gratë e vajzat: Ka ende shumë për të bërë

Meta urim e reflektim për gratë e vajzat: Ka ende shumë për të bërë

Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur diten me nje urim per te gjithe grate, vajzat dhe nenat per diten e tyre 8 Marsit. “Sot është dita për të reflektuar se ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre, të mos diskriminohen e të mos vuajnë dhunën në familje e shoqëri”- shkruan Meta.

Urimi i Metes

Gëzuar 8 Marsin të gjitha grave, vajzave, nënave dhe motrave, të cilat me shpirtin, dashurinë, sakrificat e përkushtimin e tyre, lartësojnë vlerat më të mira të shoqërisë dhe familjes shqiptare. Sot është dita për të reflektuar se ka ende shumë për të bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre, të mos diskriminohen e të mos vuajnë dhunën në familje e shoqëri. Fuqizimi i tyre social, ekonomik dhe politik është forcim i familjes shqiptare dhe garancia më e sigurtë për një Shqipëri europiane dhe të begatë.

(Kosova Sot)

6 orë e 0 minuta më parë
13/12/18