Pas vizitës në Kosovë, deputetët gjermanë takohen me Vuçiqin

  • 02 prill 2019 - 11:41
Pas vizitës në Kosovë, deputetët gjermanë takohen me Vuçiqin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq u takua në Beograd me anëtarët e Bundestagut gjerman, Peter Bayer dhe Christian Schmitt.

Takimi, pas të cilit do të dërgohet njoftimi për media, filloi në orën 09.30 në ndërtesën e Sekretariatit të Përgjithshëm të Presidentit të Serbisë, njoftoi Koordinatori i Shërbimit Serb të Shtypit.

Dy deputetët gjermanë të hënën qëndruan për vizitë në Kosovë ku u takuan me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Në Prishtinë ata theksuan se janë fuqishëm kundër ndryshimit të kufijve.

(Kosova Sot)