Brenda dhomës ku jetonte njeriu që tronditi botën

  • 15 prill 2019 - 14:55
Brenda dhomës ku jetonte njeriu që tronditi botën

Për më shumë se shtatë vjet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten.

Ndërkohë së fundmi janë publikuar disa pamje të marra nga kamerat e sigurisë nga El Pais, te cilat tregojnë se si jetonte brenda në ambasadë njeriu që tronditi botën.

Kamerat kanë kapur edhe momenti kur Assange kishte një përplasje edhe me një roje sigurie. 

Gjithashtu, në një moment, Assange, 47 vjeç, shihet i veshur me një jelek dhe pantallona të shkurtra ndërsa përpiqet të ngasë një skateboard.

(Kosova Sot)