Fillimisht e nxjerrin me dhunë vajzën më pas hajnat ia vjedhin veturën

  • 18 prill 2019 - 16:57
Fillimisht e nxjerrin me dhunë vajzën më pas hajnat ia vjedhin veturën

Ky është momenti i tmerrshëm kur hajnat e veturave tërheqin një turist nga automjeti i saj me armë në Afrikën e Jugut, pasi e sulmuan dhe e qëlluan përmes dritares.

Vajza që thuhet të jetë një 19-vjeçare ishte jashtë kompleksit të portit për të vizituar mikun e saj në Randburg, Johannesburg, kur burrat shkuan në pjesën e pasme të Volkswagenit të saj.

Të dy dalin nga një veturë xhip, duke u afruar tek vetura e saj, para se njëri prej tyre të shpërthente xhamin e veturës së saj me pistoletë.

Ata pastaj e nxjerrin jashtë nga flokët e saj dhe e përzënë – ku më pas ajo shihet e pafuqishme në rrugë.

Sipas medias lokale, studenti nga Namibia ishte duke vizituar miqtë e familjes kur ndodhi sulmi.

Autoritetet kanë thënë se makina e viktimës u gjet brenda 40 minutave, duke shtuar: “Të gjithë fqinjët u përgjigjën menjëherë dhe ndjekja ishte e mahnitshme. Ne mund të shihnim numrin e regjistrimit në pamjet dhe kjo është kur ne alarmuar të gjithë”.

(Kosova Sot)