Grabitja në Rinas/ Berisha flet për prapaskena dhe nxjerr emrat: Shefi i komisariatit dha dorëheqjen, por nuk u lejua se zbuloheshin…

  • 04 maj 2019 - 15:05
Grabitja në Rinas/ Berisha flet për prapaskena dhe nxjerr emrat: Shefi i komisariatit dha dorëheqjen, por nuk u lejua se zbuloheshin…

Duke u ndalur serish sot ne grabitjen e miliona eurove ne pisten e Rinasit, ish-kryeministri Sali Berisha, shkruan se shefi i komisariatit ne Rinas ka dhene doreheqjen, por sipas tij, nuk i eshte pranuar, pasi zbuloheshin emra prane qeverise dhe kryeministrit, si pergjegjes per gjithe sa ndodhi. 

“Shefi i narko komisariatit te policise se Rinasit, Perparim Dema ka dhene doreheqjen. Por ka ndodhur ajo qe pritej. Kreu i meduzes dhe banda e autoreve te vertet te grabitjes se shekullit kane kundershtuar preras doreheqjen e Demes”- shkruan Berisha.

Sipas tij, “Kundershtimi eshte bere jo per vleresim te Demes por per menderet e ndrikull Reformatos, Don Agaçios dhe Don Enio Bushit. Dy te paret konfidente kryesor te te kreut te meduzes dhe anetare te bordit te Autoritetit te Avicionit Civil dhe i treti aksioner ne kompanine ITC pergjegjese per sigurine e aeroportit dhe avokat i kreut te meduzes dhe Riformatos”.

Postimi i Berishës

Pse Edvini bllokon doreheqjen e Perparim Demes!

Te dashur miq, burime nga brendia e narkoshtetit informojne se pas grabitjes shteterore te shekullit te 10 milion eurove ne barkun e avionit dhe doreheqjes se drejtorit te Aviacionit Civil, edhe shefi i narko komisariatit te policise se Rinasit, Perparim Dema ka dhene doreheqjen. Por ka ndodhur ajo qe pritej. Kreu i meduzes dhe banda e autoreve te vertet te grabitjes se shekullit kane kundershtuar preras doreheqjen e Demes.

Kundershtimi eshte bere jo per lekuren e ketij te fundit por per menderen e vet kreut te meduzes, gjeneral Kanabisit, ish kryetar i bordit te Autoritetit Civil, personit me pergjegjes per masat e sigurise qe duheshin marre pas vjedhjes shteterore te milionave ne pisten e aviacionit ne vitet 2016, 2019. Kundershtimi eshte bere jo per vleresim te Demes por per menderet e ndrikull Reformatos, Don Agaçios dhe Don Enio Bushit. Dy te paret konfidente kryesor te te kreut te meduzes dhe anetare te bordit te Autoritetit te Avicionit Civil dhe i treti aksioner ne kompanine ITC pergjegjese per sigurine e aeroportit dhe avokat i kreut te meduzes dhe Riformatos.

Doreheqja e Demes u kundershtua sepse ajo para publikut deshmonte pergjegjesine direkte te bandes shteterore te kreut te meduzes ne grabijen shteterore te shekullit. Pas deshtimit te plote te operacionit Fred Alizoti Bis me puntorin e servisit, gjithnje e me shume po besohet se dajo i vertet i grabitjes shteterore te shekullit eshte Gjeneral Kanabisi, femra famoze Elona Bici eshte ndrikull Reformato ndersa narkoprojektues dhe zbatues te tjere jane sekretari i pergjithshem i mafies shteterore Don Agaçio me asistent te tij kryesor Don Enio Bushin etj. sb

I nderuar Doktor Berisha, nga nje burim serioz me thone se shefi komisarjatit te Rinasit, Perparim Dema ka dashur te jap dorheqjen.
Por Rama e ka urdheruar mos ta bej nje gje te till sepse kjo do te implikinte qeverin.
Me respekt…

(Kosova Sot Online)