Kosnett uron muajin e Ramazanit: Presim që të festojmë bashkë me myslimanët e Kosovës

  • 06 maj 2019 - 13:20
Kosnett uron muajin e Ramazanit: Presim që të festojmë bashkë me myslimanët e Kosovës

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar besimtarët e fesë Islame për muajin e shenjtë të Ramazanit.

“Urimet më të mira për të gjithë ata që shënojnë muajin e shenjtë të Ramazanit në Kosovë. Presim që të festojmë bashkë me myslimanët e Kosovës më vonë gjatë këtij muaji”, shkroi ai

Ndryshe Kosnett shpërndau edhe urimin që kishte shkruar sekretari Pompeo në Tëitter, ku uroi gjithë komunitetin mysliman për një Ramazan të bekuar.

“Me fillimin e këtij muaji të shenjtë, ne shpresojmë për përtërije shpirtërore, dhembshuri, dashamirësi dhe harmoni në gjithë botën”, kishte shkruar ndër të tjerash Pompeo

(Kosova Sot Online)