Thaçi dhe Vuçiq takohen në Shkup

  • 12 maj 2019 - 13:11
Thaçi dhe Vuçiq takohen në Shkup

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe ai i Serbisë, Aleksadanr Vuçiq, janë takuar sot në Shkup me njëri-tjetrin

Takimi i tyre ka ndodhur gjatë ceremonisë së inaugurimit të presidentit të ri të Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski.

Ky takim i tyre mësohet se ishte joformal dhe përshëndetja mes tyre ka ndodhur vetëm si mirësjellje diplomatike.

(Kosova Sot Online)