Rexhep Selimi përkujton 20-vjetorin masakrës së Dubravës

  • 22 maj 2019 - 16:55
Rexhep Selimi përkujton 20-vjetorin masakrës së Dubravës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish komandanti i UÇK-së, Rexhep Selimi sot ishte i pranishëm në 20 vjetorin e masakrës së Dubravës së bashku me vëllaun e tij i cili është i mbijetuar i kësaj masakre.

Selimi përmes një fotografie të postuar në faqen e tij në Facebook, ka shkruar se masakra e Dubravës është masakra ku kriminelët serbë kishin treguar se sa të poshtër janë se sa të ligj janë, se sa frikacakë janë. 

Postimi i plotë i deputetit Selimi

 

Dubravë, 22 Maj (në emrin e tij) Sot, me vllaun tim Asllanin ishim në Dubravë, aty ku ai bashkë me shokë e perjetoi...

Posted by Rexhep Selimi on Wednesday, May 22, 2019

(Kosova Sot Online)