Kujdes sot është dita më e nxehtë

  • 13 qershor 2019 - 07:54
Kujdes sot është dita më e nxehtë

Prishtina Weather ka njoftuar se nesër moti do të jetë mot i nxehtë dhe kryesisht i kthjellët dhe me diell

Temperatura maksimale pritet të jetë 32 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 16 gradë Celsius.

Më poshtë mund ta shikoni foton dhe tabelën e temperaturave për ditët në vijim:

Image

 

Do të fryj erë e lehtë nga jugperëndimi 1-2m/s, e nga dita e premte lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-5m/s.

Shtypja atmosferike do të rritet mbi vlera normale.