Borë në ditën e parë të verës – pamje nga Colorado

  • 23 qershor 2019 - 11:04
Borë në ditën e parë të verës – pamje nga Colorado

Solstici veror? Pothuajse korrik? Për këtë nuk brengoset Nëna Natyrë, së paku në Colorado.

Këtë e dëshmojnë disa pamje të publikuara në të cilat shihet se si ky vend është mbuluar nga bora.

Sipas autoriteteve, për zonën, bora në këtë pikë është e rrallë. Herën e fundit që qyteti pa borë këtë kohë ishte më 17 qershor 1928.

Dhe çfarë bie në sy është reagimi i përdoruesve të rrjeteve sociale – asnjëri prej tyre nuk është “ankuar”.

Image
Image
Image

 

 

(Kosova Sot Online)