Ja kush është shkodrani i rrezikshëm që do bënte vrasje në Tiranë. Krimi që kreu në 2014

  • 14 gusht 2019 - 10:31
 Ja kush është shkodrani i rrezikshëm që do bënte vrasje në Tiranë. Krimi që kreu në 2014

Personi qe shihni ne kete foto eshte shkodrani i rrezikshem, i ndaluar nga policia, para se te finalizonte nje vrasje ne Tirane.

Ai eshte nje nga 31 personat e listes se shtetasve me te kerkuar nga Policia e Shkodres, i denuar me 20 vjet burg per nje vrasje te kryer ne vitin 2014.

Ai quhet Sadetin Erkoçeviq, 28 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendim të formës së prerë në datën 15.02.2018, e ka dënuar me 20 vjet burg për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje te armeve e municioneve luftarake”.

Më datë 10.05.2014, në një lolal me muzikë live, autori Sadetin Erkoçeviq ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin I.Y. dhe ka plagosur një tjeter.

(Kosova Sot Online)