Gjest i turpshëm në mes të Prishtinës: Pas dasmës, flamuri kuq e zi hidhet tek bërlloku

  • 14 gusht 2019 - 14:58
Gjest i turpshëm në mes të Prishtinës: Pas dasmës, flamuri kuq e zi hidhet tek bërlloku

Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta.

Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar ‘kuq e zi’.

Por për disa dasmor në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre.  

(Kosova Sot Online)