Fotografi nga takimi kokë me kokë Mustafa -Ahmeti që po vazhdon ende

  • 19 gusht 2019 - 10:58
Fotografi nga takimi kokë me kokë Mustafa -Ahmeti që po vazhdon ende

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i PSD-së, Shpend Ahmeti po vazhdojnë takimin në hotel ‘Sirius’ në Prishtinë, që u bë me ftesë të kryetarit të Lidhjes Demokratike. T7 sjell foto nga vendi i ngjarjes.

Ka një orë që Isa Mustafa e Shpend Ahmeti janë duke biseduar kokë më kokë në një nga hotelet e Prishtinës.

Ky takim u bë me ftesë të Mustafës, e që temë kryesore e diskutimit është një koalicion i mundshëm në mes të dy partive në të ardhmën. Kjo po vjen pak ditë pasi që PSD e AAK paralajëmruan nënshkrimin e koalicionit të parë për këto zgjedhje.

Mustafa sot ka ftuar edhe kryetarn e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Kreu i LDK-së, ndërkaq, pak ditë pasi që mori udhëheqjen e partisë u takua edhe me kryetarin e VV-së, Albin Kurtin.

(Kosova Sot Online)