Ky është parashikimi i motit për sot

  • 13 shtator 2019 - 08:28
Ky është parashikimi i motit për sot

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë ditë së sotme mot stabil dhe kryesisht me diell do të jetë në Kosovë

Temperatura maksimale gjatë ditës së sotme pritet të jetë afro 25 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 12 gradë Celsius.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-8m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje mbi vlera normale.

(Kosova Sot Online)