Gjendet e vdekur modelja ndihmëse e El Chapos

  • 18 shtator 2019 - 16:42
Gjendet e vdekur modelja ndihmëse e El Chapos

Claudia Ochoa Felix, e cila thuhet se ka qenë pjesë kyçe e Kartelit të Sinaloas, që ka pasur në krye “El Chapo”, përpara se ai të ekstradohej në SHBA, është gjetur e vdekur në rrethana misterioze.

Ndihmësja e ‘El Chapos’, e njohur ndryshe dhe si Kim Kardashian e krimit të organizuar është gjetur e vdekur në krevatin e të dashurit të saj në qytetin Culiacan, në shtetin veri-perëndimor meksikan të Sinaloas.

Mediat lokale bëjnë me dije se Felix ka vdekur gjatë natës për shkak të mbidozës, ndërsa ende nuk dihet nëse ngjarja është aksidentale apo ka qenë pjesë e një plani për ta eliminuar.

35-vjeçarja ka qenë e martuar me trafikantin e drogës “El Chavo Felix”, me të cilin ka 3 fëmijë.

(Kosova Sot Online )