Moti për ditën e premte

  • 27 shtator 2019 - 07:50
Moti për ditën e premte

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë rrëzë maleve.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndjeshëm parashihet të rriten, duke shënuar vlerat ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.

(Kosova Sot Online)