Thaçi ngushëllon për vdekjen e Ajnishahe Halimit

  • 27 shtator 2019 - 09:56
Thaçi ngushëllon për vdekjen e Ajnishahe Halimit

Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, ka thënë se me keqardhje e ka marrë lajmin për vdekjen e anëtares së PDK-së, Ajnishahe Halimi-Shala.

“Me keqardhje morëm lajmin për vdekjen e veprimtares së njohur Ajnishahe Halimi, e cila dha kontribut të shquar në të gjitha periudhat e zhvillimeve politike dhe kombëtare në Kosovë”.

“Familjes Halimi i shprehim ngushëllimet më të thella”,ka shkruar Thaçi në rrjetin social Facebook.

(Kosova Sot Online)