Kush do t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, sipas zonjës Meri

  • 04 tetor 2019 - 11:02
Kush do t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, sipas zonjës Meri

Vetëm dy ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 6 tetorit dhe kureshtja se kush do të fitoj kësaj radhe, duke të jetë tejet e madhe.

Garë e fortë është për postin e kryeministrit dhe natyrisht se secili ka të preferuarit e vet.

Aestrologja e njohur, Meri Shehu, apo siç njihet më mirë si, zonja Meri, për një emision ka dhënë parashikimet e saja për atë se kush mund ta fitoj garën për kryeministër.

Sipas saj, janë dy kandidatë të fortë për këtë post, si Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj.

“Nga  pikëpamja e astrologjisë në datën e zgjedhjeve do të kemi një hënë të plotë në shenjën e dashit dhe kjo do të ndikojë në mënyrë të barasvlershme tek dy figurat siç janë Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj. Sipas astrologjisë këta të dy mund të kenë të njëjtat shanse dhe të kemi pak a shumë të njëjtat vlera në marrjen e kandidatëve ose votuesve, kjo ngelët për tu parë.  Pra në datën e zgjedhjeve këta të dy mund të dalin me vota pak a shumë të njëjta”, tha ndër të tjerash Meri.

Krahas Kurtit dhe Haradinajt, zonja Meri komenton dhe dy nga kandidatë e tjerë, si Vjosa Osmanin dhe Kadri Veselin.

Për të paren, thotë se qytetarët e shohin si shpresë, derisa për të dytin thotë se nuk mund ta luftoj korrupsionin.

Në këtë intervistë për emision Shehu është pyetur edhe për liberalizimin e vizave dhe heqjen e taksës.

Këto ishin parashikimet e zonjës Meri për zgjedhjet e së dielës në Kosovës, gjersa presim të shohim se ku ja ka qëlluar, dhe ku jo.

(Kosova Sot Online)