Sherr masiv në palestrën e burgut, 6 të lënduar dhe një i plagosur rëndë

  • 15 tetor 2019 - 22:09
Sherr masiv në palestrën e burgut, 6 të lënduar dhe një i plagosur rëndë

Një sherr masiv ka ndodhur mes të burgosurve në ambientet e palestrës së burgut të Rrogozhinës.

Në përplasje janë përfshirë 6 persona. Sherri ka nisur këtë pasdite dhe për pasojë disa prej të burgosurve janë lënduar rëndë.

Në gjendje më të rëndë ndodhet një i dënuar, mbiemri i të cilit është mësuar se është Bajrami. Të tjerët janë lënduar por pa pësuar dëme serioze, ndërsa i plagosuri  që ndodhet në gjendje më të komplikuar është larguar nga ambientet e burgut drejt spitalit te Traumës në Tiranë.

Sipas të dhënave të deritanishme rezulton se Bajrami është rrahur nga 5 personat e tjerë, të drejtuar nga i dënuari Endrit Goga.

(Kosova Sot Online)