Tmperatura në secilin qytet të Kosovës

  • 17 tetor 2019 - 08:11
Tmperatura në secilin qytet të Kosovës

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e kushteve të ngjashme meteorologjike.

Kjo situatë vjen si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Si rezultat i amplitudave në fushat termike, gjatë orëve të para të ditës do të ketë kushte për krijimin e mjegullës së radiacionit apo rrezatimit tokësor.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë celsius.              

Kushtet biometeorologjike mbeten relativisht të mira, meqë indeksi UV do t’i regjistrojë vlerat në kufijtë e normales.Do të fryjë erë në drejtim verilindje dhe juglindje, e lehtë deri mesatare.

Image

(Kosova Sot Online)