Kurti ka takuar profesorin Marc Weller - ja çfarë diskutuan

  • 20 tetor 2019 - 17:05
Kurti ka takuar profesorin Marc Weller - ja çfarë diskutuan

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër nga ky subjekt politik, Albin Kurti, në një postim në Facebook ka shkruar se ditë më parë gjatë vizitës së tij në Londër ishte takuar me profesorin e mirënjohur të Universitetit të Cambridge-it, Marc Weller.

Kurti njofton se bashkë me Ëeller kanë diskutuar për situatën aktuale në Kosovë, Ballkan dhe të ardhmen në Evropë.

“Në Klubin e Reformistëve ku dikur shkruanin e diskutonin jo vetëm politikanë e kryeministra por edhe shkrimtarë të famshëm prej H. G. Wells te E. M. Forster, biseduam për situatën në Kosovë, raportet në Ballkan dhe të ardhmen e Evropës”, ka shkruar Kurti në Facebook.


(Kosova Sot Online)